Nezařazené

Adopce zvířete z útulku v ČR

Uvážení je zde stejné, jako je tomu v případě pořízení si zvířete od chovatele. Jen je třeba mít na paměti, že není nic horšího pro zvíře než jeho opětovný návrat do útulku. Zvířecí oddanost je bezmezná, myslete na to. Než učiníte důležitý krok v rámci pořízení zvířete z útulku, opravdu zvažte všechna pro a proti, zejména pak i své možnosti – finanční, časové apod. Rovněž je dobré být k sobě soudný ohledně dosavadních zkušeností se zvířaty.

pes
 
Jak je známo – pes tíhne k majiteli, kočka k místu. Proto sice adopce u koček je trochu složitější, pokud se jedná o přivyknutí si na nové teritorium, ale zase nejsou tak ovlivněny kočky vaším životním stylem, neboť si žijí svůj individuální život.
 
Jaké výhody má pořízení zvířete z útulku?
 

  1. Rozmanitý výběr – na jednom místě máte k dispozici množství psů – od pouliční směsi až po čistrokrevná plemena, stejně tak v případě koček, mnohdy jsou k mání i koťata, zde si zkrátka vybere opravdu každý.

 

  1. Zdravotní stav – v případě pořízení zvířete z útulku máte 100% záruku v rámci zdravotního stavu, nemůže nastat situace, že byste si vzali nemocné zvíře, jak se může někdy stát v případě prodávajícího nezodpovědného chovatele, odborný personál útulku vás podrobně seznámí se všemi náležitostmi ohledně stavu i kondice zvířete, všechna zvířata v útulku jsou pravidelně očkovaná i odčervená.

 

  1. Důležité informace – není v tomto případě potenciální, že byste si přinesli domů zvíře a byli překvapeni nečekanou reakcí, chováním. Nikdo jiný doposud nezná zvíře lépe než pracovníci v útulku, kteří vám poskytnou všechny, nejen důležité, informace. Stejně tak vás seznámí s veškerými podrobnostmi o daném zvířeti, rovněž poradí a ochotně pomohou, především ze začátku.

 kočka

Podmínky pro adopci zvířete z útulku v ČR
 

  1. Osoba starší 18 let.
  2. Osoba s trvalým pobytem na území České republiky – předložení občanského průkazu.
  3. Zvíře zvyklé na pobyt uvnitř, nemůže být dáno k adopci za účelem venkovního umístění.
  4. Zvíře v útulku si musí vyzvednout osobně budoucí majitel (ne nikdo v zastoupení).

 
 
Virtuální adopce
 
Jestliže toužíte po zvířeti, ale z jakéhokoli důvodu je to nereálné, lze si osvojit zvíře z útulku virtuálně. Takto můžete finančně přispívat na konkrétní zvíře v rámci jeho pobytu v daném útulku. Uděláte velmi bohulibou činnost.
 
Zvířata si zaslouží naši pomoc!