Nakupování

Chcete mít na své zahradě zázemí pro odpočinek i oslavy? Vyberte si vhodný zahradní altán!

Pokud máte svou vlastní zahradu, v létě je toto místo jistě dost frekventované. Není nad klidný a pohodový odpočinek na zahradě. Co vám ale nesmí chybět?

Chcete mít na své zahradě zázemí pro odpočinek i oslavy? Vyberte si vhodný zahradní altán!

V létě je nejlepší trávit čas venku, to víme všichni a toužíme po tom všichni. Pokud máte zahradu, je to skvělé, ale na zahradu patří i nějaký ten druh přístřešku, který ochrání před sluníčkem, ale i třeba před deštěm. Pak můžete venku trávit ještě více času. Je to velmi praktické a takový zahradní přístřešek vám nabízí mnoho možností, jak trávit svůj volný čas na čerstvém vzduchu. Je třeba jej ale vhodně vybrat. Jako první se jistě nabízí pergola, zahradní stan nebo altán. Mezi těmito druhy přístřešků jsou ale jisté rozdíly, takže jak vybírat?

zahradní altán

Kolik prostoru máte? To je základní otázka!

Vždy záleží hlavně na tom, kolik volného prostotu vaše zahrada ještě má. Podle toho je třeba zvážit, kam byste mohli přístřešek umístit. Pokud potřebujete klid na čtení, rozjímání a nechcete se nechat ničím rušit, je dobré si umístit zahradní přístřešek co nejdál od rušivých míst, jako je samotný dům, venkovní prostranství nebo plot sousedů. To jde však jen za předpokladu, že je vaše zahrada opravdu velká a rozlehlá. V opačném případě bude nutné vybírat i podle rozměrů. Zahradní stany mohou být sice různě veliké, ale zase se dají kdykoliv složit. Na pevno pak stojí pergoly nebo altány. Pergoly obvykle ale nestojí samostatně a přidávají se přímo k domu. Což je praktické, když pořádáte pod pergolou třeba rodinný oběd, grilujete s přáteli nebo máte oslavu. Všechno z domu můžete rychle přinést a získáte i lepší přístup k elektřině.

posezení na zahradě

Zahradní altán je samostatně stojícím zahradním přístřeškem a vytváří takovou spíše kouzelnou a nerušenou atmosféru uprostřed každé zahrady. Ale nemusí nutně stát jen někde bokem, vyjímat se bude i třeba v blízkosti bazénu. Zase je třeba promyslet, zda budete moci pod altán nahnout v případě potřeby i elektřinu a podobně.

Jak si to vybavit?

Pod přístřeškem se budete chtít schovat před sluncem, není pak nad to dát si tam dobrou kávu, svačinu a přečíst si třeba knížku nebo si zahrát hry s dětmi. Takže je vhodné vybrat posezení, lavičky, lehátka nebo křesílka, na kterých se všichni pohodlně usadíte. S venkovním nábytkem pak každý přístřešek dostane zcela nový rozměr.

Je hodně možností, v tomto případě ale myslete hlavně na pohodlí. O to jde především.