Nakupování

KungFu Panda

Jak jsem již uvedla, jde o animovaný film, který měl premiéru 15. květnaroku 2008 na Mezinárodním Filmovém festivalu v Cannes. V Americeproběhla premiéra tohoto filmu 8. června 2008 a v České republice mělpremiéru 3. července 2008, tedy o 24 dní později od uvedení divákům v USA.
Hlavnípostavy dabují tito herci: JACKBLACK(Po), DUSTINHOFFMAN(MistrSifu), IAN MCSHANE (Tai Lung), ANGELINA JOLIE (Mistryně Tygřice), JACKIECHAN(Mistropičák), SETH ROGEN(MistrKudlanka), LUCY LIU (MistryněZmije), DAVISCROSS(MistrJeřáb), RANDALL DUK KIM (Mistr Ugwaj) a JAMES HONG (pan Ping, adoptivní otec Poa).

kung fu panda
Dějse začíná odehrávat, když Po spí a představuje si, že bojuje po bokuPěti postrachů. Když se vzbudí, jde pomáhat svému otci (je to housera Po se nikdy neptal, jak se k němu dostal) do rodinné restaurace.Prodávají nudle, Po tam roznáší jídlo a uklízí nádobí. Mistr Ugwaj mávidění, zjevilo se mu, že taj Lung napadl Údolí Míru. Sifu posíláposla do vězení, kde je Taj Lung, aby se ujistit, že neutekl a všebyl pouze snem starého mistra. Nadešel den, kdy mistr Ugwaj musívybrat nového Dračího bojovníka. Je to veliká oslava, pan Ping posíláPoa k paláci, aby tamprodával nudle. Ale Po nemá na nudle ani pomyšlení, chce pouzezjistit, kdo se stane novým Dračím bojovníkem. Shodou okolností setotiž Po dostane přímo doprostřed dění a mistr Ugwaj vybere právěPoa. Nikomu se to ale vůbec nelíbí, tlustá panda se přece nemůžepodle Sifua stát Dračím bojovníkem. Taj Lung uteče jen díky peruhusího posla. Sifu se snaží nejdříve Poa vystrnadit z paláce, ale Pose nedá. Sifu zjistí, že Po ovládá umění kung fu díky svému hladu, atak ho vycvičí narychlo pomocí jídla. Po obdrží Dračí svitek, ale porozdělání zjistí spolu se Sifuem, že je prázdný, vidí v něm pouzesvůj odraz. Taj Lunga se snaží zastavit Dračí pětka, ale vůbec se jimto nedaří. Odejde z chrámu a jde za svým otcem, aby mu vše řekl. Tenmu ale vysvětlí, že věci se výjimečné stanou, když v ně lidé věří.Taj Lung pronikne až do paláce a málem zabije Sifua. Posvede s Taj Lungem krutý a nelítostný souboj uprostřed Údolí Míru. Povyužívá svého zvláštního kung fu stylu, který je pro Taj Lungamatoucí, protože nedokáže pochopit, proč na pandu jeho chvatyneúčinkují. Taj Lung se zmocní během boje Dračího svitku, ale stejnějako ho nechápal Po, ho nechápe ani on. Po mu to vysvětlí. Nakonec jeTajLung poražen chvatem “VušihoKleště“, který se naučil sám. Stal se zachráncem Údolí a Pětka i Sifuuznali Poa opravdovým mistrem kung fu.

kulaté kliky
Jeto pohádka pro všechny věkové kategorie, protože v ní nechybí dávkahumoru, akce a jeden největší tlustý panda.