Nezařazené

Ráj vodopádů a pěší turistiky: Réunion

V dnešní době je složité najít ostrovy, na kterých by bylo bezpečno, veselo, a samozřejmě nádherně. Réunion je jedním z těch rájů na zemi, které stojí za to navštívit, nehledě na vysokou cenu za letenky nebo ubytování.

VODOPÁD TOUR DE FER
Jedná se nejenom o nádhernou přírodní scenerii, kterak vodopád dopadá na skaliska, tříští se a stovky kubíků vody za vteřinu se rozstřikují do okolní krajiny. Můžete se pokusit o víc než jenom pohled shora dolů na ostrá skaliska a překrásnou nedotčenou přírodu. Můžete se pokusit o slaňování do této soutěsky. Pravda, musíte být buďto velice odvážný dobrodruh, nebo trochu blázen.

·         Zkuste si představit tu nádheru. Díváte se dolů do kaňonu, který je pod vámi téměř devět set padesát metrů hluboko. Sledujete, jak se voda ztrácí do hlubiny, na jejíž dno přes mlhu a pěnu na vodní hladině nevidíte. A tam se máte slanit. Kusy skal jsou už na pohled vlhké a kluzké. Mechy jsou zářivě zelené a mokré. Kapradiny mají tolik odstínů zeleně, že by vám na to nestačila slova.

Sopka Piton de la Fournaise je jednou z nejaktivnějších sopek nejenom na Réunionu, ale v celé Africe. V průměru vybouchne jednou za tři roky.
Využijte nabídky pohledu na Réunion z helikoptéry nebo ze soukromého letadla. Je to luxus, který si ne každý může dovolit, ale určitě stojí za to. Zvlášť když si místní piloti umějí z turistů vystřelit. Rádi nalétávají do úzkých skalisek, případně předstírají frontální nálet na skály, rádi míří do nebes, nebo naopak zamíří střemhlav na hladinu moře.

Pokud nejste milovníky adrenalinu, nejspíš si tuhle zábavu nechte ujít.
–          Místní pláže
Najdete tu skaliska, ale také překrásné písčité pláže, které se vám budou zdát jako soukromé. Většina lidí odtud míří do vnitrozemí, takže v některé dny můžete být n pláži téměř sami – a to už doopravdy za tu investici stojí.