Byznys

Věnujte se pěstování ovoce, je to velmi záslužné a potřebné


Stalo se vám někdy, že jste při nákupu v obchodním domě s potravinami narazili na dodávku hrušek, které k nám přicestovaly až z Austrálie, anebo na jablka ze Španělska a švestky z Maďarska? Nemáme nic proti pěstitelům z cizích zemí, ale přece jen bychom měli podporovat zejména soukromé pěstitele na našem území, jednak abychom byli co nejvíce soběstační, a pak aby se tím podporoval trh práce, kterým se také přináší peníze do státní kasy.

červený rybíz

Tento fakt si také uvědomuje čím dál více lidí, kteří raději nakupují na farmářských trzích a dbají na to, aby vypěstované plody byly v BIO kvalitě. Zdravá výživa je dnes moderní trend, jemuž se věnuje již velký okruh zájemců, a to je samozřejmě dobře.

Pro soukromé pěstitele je důležitá celá řada faktorů, které souvisí s dostatečnou výživou stromů a keřů, vhodnými podmínkami pro jejich růst, jako je dostatek slunečního záření a tepla, a ve fázi sklizně pak vhodné skladovací a přepravní nádoby. Dnes se již příliš nepočítá s dřevěnými bedýnkami, nahrazují je výrobky z plastu, jejichž vlastnosti jsou mnohem přijatelnější a výhodnější.

zralé třešně

Polypropylen – tento zdravotně nezávadný plast se osvědčil při výrobě domácích potřeb, jako jsou různé dózy, odměrky, nálevky, konvice, nádobí a obalový materiál, a tak jistě uznáte, že se hodí i pro výrobu přepravek, které přichází do přímého kontaktu s ovocem či zeleninou. Přepravky jsou zhotovené s větracími otvory a jejich hladké stěny umožňují snadné čištění či dezinfekci.

Stohovatelnost – některé typy plastových přepravek s víkem Schoeller Allibert jsou stohovatelné na sebe. Zapadnou do speciálních zářezů tak, aby vzniklý komín pevně držel na podkladu, nekýval se a nenakláněl. Toto je velmi důležitá vlastnost hlavně při přepravě většího množství produktů na delší vzdálenosti.

Možnosti více barev – přepravky se vyrábí ve více barvách, tím pádem budete mít veselejší den a zároveň snadno podle barev rozlišíte jednotlivé plody, například meruňky do oranžové, švestky do modré, hrušky do zelené a jablka do červené bedny.