Nakupování

Ikona se zářícíma očima

Audrey Hepburnová řadu let vévodila žebříčku přirozeně nejkrásnějších žen světa. Ženy celého světa napodobovaly a dodnes napodobují její modely, líčení i účesy. K nejslavnějším filmům Hepburnové patří Snídaně u Tiffanyho, My fair lady, Šaráda či Jak ukrást Venuši. Film Prázdniny v Římě, ve kterém ztvárnila mladičkou princeznu toužící poznat skutečný život, jí přinesl alespoň na filmovém plátně nesmrtelnost.
krásná herečka
Mládí budoucí hvězdy filmu
Herečka se narodila v roce 1929 v Bruselu jako Edda van Heemstra Hepburn-Rustonová. Její maminka byla nizozemská baronka a otec irský bankéř. Rodiče se rozvedli, když bylo Eddě šest let. Nejprve pobyla pár měsíců v internátní škole v Anglii, pak se ale vrátila k matce do Nizozemska. To už svět stál na prahu 2. světové války. Audrey prožila hlad, nálety a její domov byl vybombardován. Sama na tuto dobu nerada vzpomínala, byl to každodenní boj o přežití. Její matka tvrdě pracovala, aby mohla dál chodit na hodiny baletu. Audrey sama jednou řekla, že ze všeho nejvíce na světě se bála války a především lidského utrpení, které je s ní úzce spjato. Již v této době položila základ ke své velmi štíhlé postavě, v této době se naučila jíst malé porce a zůstalo jí to tak až do konce života. Její vášní byla čokoláda.
Audrey v klobouku
Konec snu o baletu
Edda vyrostla do přílišné výšky, a tak se svého u snu o baletní kariéře musela vzdát. V šestnácti letech odjela s matkou do Londýna a právě v tuto dobu si změnila jméno z Eddy na Audrey. Následně se přemístila do New Yorku, kde sklidila úspěch ve hře Gigi uváděné na Brodwayi. Filmování na sebe nenechalo dlouho čekat. Snímek Prázdniny v Římě, ve kterém si zahrála s Gregory Peckem, je dodnes považován za nejlepší romantickou komedii. Gregory Peck dokonce požádal po natáčení Audrey o ruku, ale ona jej odmítla. Každopádně za roli princezny Anny získala Oscara.
Carey a Audrey
Nešťastná v manželstvích
Prvního manžela, Mela Ferrera, poznala při natáčení filmu v roce 1954. Vzali se o dva roky později, při natáčení filmu Vojna a mír. První dítě bohužel Audrey potratila, Mel těžce nesl její úspěchy, byl ji nevěrný a manželství nezachránilo ani narození syna Seana v roce 1960. Definitivně se rozvedli v roce 1968. Audrey celý život hledala tu velkou pravou lásku, prožila řadu románků s úspěšnými muži, jako byl Gary Cooper či prezident Kennedy. V roce 1969 se provdala za svého psychiatra Dottiho, spolu měli syna Luca. Ani tento muž ji nebyl věrný, a tak se rozvedla i sním. Svou pozornost obrátila k trpícím dětem třetího světa a stala se velvyslankyní UNICEF. V této době našla lásku u herce Roberta Wolderse, se kterým žila až do své smrti v roce 1993.