Dovolená

Inés de La Fressange

Už jako malá snila o světě modelingu. Jako převážná většina Francouzek i ona oplývá šarmem a osobitým kouzlem, které jí napomohlo k uskutečnění svého snu. Narodila se dne 11. srpna 1957 nedaleko Paříže – ve městě Gassin, kde vyrůstala s rodiči a se dvěma bratry.

věž
 
Jak se říká – jít za svým snem. U Inés to možná bylo tak, že sen přišel dříve k ní, neboť již v 17 letech vstoupila do světa modelingu. Tímto tak vkročila na přehlídková mola, a to v rámci uzavření smlouvy s módním domem Chanel, kde působila celých dlouhých deset let. Záhy se zařadila mezi světovou elitu. Dostávala zakázky, které se mnohdy modelkám nepodařilo získat po celou jejich kariéru. I když se stala ikonou proslule známého a respektovaného Karla Lagerfelda, zůstávala, nejen vůči své práci, skromná a pokorná.
 
Zlom aneb změna v kariéře
 
V roce 1989 se dostala Inés do rozporu s Lagerfeldem, které vyústilo v ukončení spolupráce. Inés se rozhodla propůjčit tvář Marianne – představující národní symbol Francie. A jelikož tato osobnost nepatřila mezi oblíbené u Karla Lagerfelda, nebyl schopen tento počin Inés akceptovat.
 
Změna je život aneb Inés z modelky módní návrhářkou
 
Když byla její spolupráce s Lagerfeldem ukončena, pokusila se o vytvoření vlastní kolekce, a to včetně brýlí, šperků. Inés má i vlastní kolekci vonných svíček. Její počin byl shledán s úspěchem. Tudíž nic nebránilo v tom, než že si v roce 1992 otevřela první vlastní butik v Paříži. Vzhledem k tomu, že do své kolekce promítla své já – tj. sebevědomí a elegantnost ženy, stala se během pár měsíců velmi žádanou. Její klientela denně rapidně narůstala.

avenue
 
Popularita kolekce Inés de La Fressange
 
Její kolekce se vyznačuje nejen elegancí a přirozeností, největším pozitivem a přínosem pro ženy je, že modely jsou pro běžné nošení a ideální tak pro ženy jakéhokoliv věku i typu postavy.
 
Sama Inés v rámci vlastního stylu preferuje jednoduchost. Její šatník tvoří zejména saka v jednobarevném provedení, košile, úzké kalhoty, baleríny a mokasíny. Zkrátka typická šarmantní Francouzka.
 
V čem tkví její úspěch a oblíbenost?
 
Není typem dokonalé krásy vyrážející dech, ba naopak, je typem ženy působící skromně, nenápadně, v tom spočívá, že je tak i ženám sympatická. Nemění svůj typický účes, který je však elegantní, přirozený a stále šik. Ve svých 53 letech se stala tváří kosmetické značky L’Oreal Paris.
U nás je Inés známá jako autorka veleúspěšné knihy „Se šarmem Pařížanky“, kde odkrývá mnohá tajemství a poskytuje rady, jak být zkrátka půvabná jako Francouzka.