Byznys

Jak je to se spolehlivostí betonových plotů z prefabrikátů


Betonové ploty z tenkých armovaných panelů se staly velkým hitem současné doby. Konkurují zejména cihlovému zdivu a dalšímu oplocení z pevných stavebních materiálů, jako je kámen, pórobeton či tvárnice. Vyznačují se některými vlastnostmi, které rozhodně stojí za povšimnutí, a s nimiž získáte řadu zajímavých výhod.

betonový plot

Tenký půdorys – když začnete klást na sebe jednu cihlu za druhou, anebo postupujete obdobným způsobem s kamennými kvádry, musíte předpokládat, že zeď, ačkoli bude dostatečně robustní, ukrojí z vašeho pozemku poměrně široký pruh. U kamenných zdí to může být až půl metru z každé strany, takže si tím zbytečně zmenšíte plochu pozemku, což není zejména u menších parcel zanedbatelné. A pokud se rozhodnete před zídku ještě předsadit ozdobný živý plot a zasadit tu okrasné dřeviny, může se vám parcela zmenšit z každé strany třeba o dva metry. Betonový plot je na tom výrazně lépe, zabere v šířce půdorysu pouhé čtyři centimetry, výjimkou jsou pouze opěrné sloupky, které jsou pochopitelně o něco širší.

oplocení domu

Vzhled, životnost a údržba – životnost betonových plotů se odhaduje přibližně na 40 roků, což je dostatečně dlouhá doba na to, abyste o tomto řešení oplocení alespoň začali uvažovat. Co se týče nároků na údržbu, ty nejsou prakticky žádné, podobně jako u zdiva z kamene či cihel, postačí pouze tu a tam plot očistit od nánosů prachu nejlépe zahradní hadicí a kartáčem s čisticím prostředkem. Betonové ploty v Pohořelicích https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-pohorelice/ ovšem vynikají i svým vzhledem, kdy napodobují lámaný a štípaný kámen, cihly, dřevo, anebo vytváří dekorativní ornamenty. Velmi pěkně vypadá pokládka betonových panelů ve dvou barvách střídavě jako šachovnice, anebo kombinace betonu a dřeva nebo kovaných mříží.

Ať už si zvolíte jakýkoli typ oplocení, uvažujte ve svém zájmu i o výstavbě na klíč, protože specializovaná firma má k dispozici potřebnou těžkou mechanizaci pro provádění výkopových a betonářských prací, a také pro montáž betonového plotu s poměrně těžkými plochými panely.