Internet

Kde najít nejlepší kávu


Káva vás ráno probudí a připraví pro běžný den. Stejně tak si ji ale můžete udělat jen tak po jídle nebo během dne. S kamarády se samozřejmě chodí do kavárny nejlépe, proč ale doma nemít dostatečně kvalitní kávu? Můžete si ji nakoupit v několika poměrně známých eshopech a zaručuji vám, že kvalita je opravdu úplně jinde, než u těch, které znáte běžně.

 oranžový podšálek

Kofio

Kofio je česká stránka, která je již poměrně dlouho na scéně mezi eshopy. Jedná se o partu milovníků kávy, baristů i baristek, kteří vám přinášejí opravdu zajímavé kousky. Můžete si zde nakoupit obrovského množství příslušenství k dělání kávy, nebo také kávu samotnou. Na výběr zde je dle metody přípravy, dle pražíren, nebo země původu. Můžete zde tedy najít produkty z Ugandy či Etiopie. Můžete se také registrovat na předplatném, tudíž vám každý měsíc zašlou čerstvé kafe až do domu. Nebo se zúčastněte některé z akcí či festivalů.

 

Barist

Barist je již mladší stránka, u které si můžete vybrat, zda-li zabrouzdáte k magazínu nebo do eshopu. V magazínu můžete již teď najít dosti zajímavé články, které vám například prozradí různé rozdíly v kávě, nebo poradí při přípravě. Obchod toho nenabízí tolik jako Kofio, ale již teď se zde setkáte se zajímavými kousky, jako je například kafe z Guatemaly, Tanzánie či Myanmaru. Záleží, k jakému z obchodů se přikloníte. Kofio se dříve vůči obchodu Barist zachovalo poměrně nesportovně, tudíž již z morálního hlediska je třeba také popřemýšlet. Nicméně rozhodně se nedá popřít, že obě stránky nabízejí kvalitní kávu.

 vysypaný šálek kávy

Aktin

Přestože Aktin známe jako stránku se sportovní výživou, především proteiny a další suplementy, a jejich blog je nejčastěji o tématech zdraví a sport, občas se najde i chvíle na kávu. Můžete zde objevit například zrnkovou kávu z Kuby, nebo značku jako Black insomnia. Rozhodně i zde si člověk přijde na své. Navíc můžete vzít vše v jednom a uskutečnit nákup jak sportovních suplementů, tak kafe.