Byznys

Netrapte se s montáží nábytku


Nábytek nám činí potěšení do té doby, dokud stojí na svém místě. Jakmile s ním musíme pohnout, někam jej přestěhovat a nedej Bože rozebrat, mění se naše rozpoložení z poklidné domácí atmosféry a pohody do rozmrzelosti a někdy až do nepříjemných, lehce agresivních reakcí. Co nám dělá největší potíže při této činnosti a proč je výhodnější montáž nábytku a jeho přemístění svěřit stěhovací firmě?

nábytek v ložnici

Nemám potřebné nářadí – termín stěhování se blíží, spěcháte s přípravami a při demontáži nábytku zjistíte, ž nemáte tenhle imbus klíč, potřebujete větší kleště, mechanický šroubovák, truhlářské svěrky, vrtačku a další nářadí a nástroje. Některé mohou být natolik specifické, že ani nemáte představu, jaké nářadí vlastně koupit. Technicky zdatní lidé to zvládnou, ale co takový zahradník nebo hudebník či lékař, který se živí jinak, než manuální prací tohoto charakteru?

zařízený pokoj

Vruty a šrouby se protáčí, nedá se to povolit – když jde práce od ruky a všechno klape, je to pohoda, ale může se stát, že vám praskne vrut uvnitř desky, jiný se protáčí a spoj nelze dotáhnout, a najednou vzniká nestandardní situace. Další důvod, proč montáž nábytku v Praze Odnesto.cz raději svěřit někomu jinému.

Je to moc velké – příliš velké kusy dřevěných či dřevotřískových desek vyžadují spolupráci více osob, ale když nemáte zrovna nikoho spolehlivého ve své blízkosti, je to problém.

Je to moc těžké – velké desky jsou také patřičně těžké, vyžadují fyzickou zdatnost a šikovnost. Pokud nejste zruční řemeslníci či kutilové, může být manipulace s tímto materiálem značně obtížná. Stěhovací firmy pracují v týmu více lidí a pro ně nepředstavuje i větší nábytek žádný problém.

Nemám návod – a konečně, pokud si nevíte rady, jak nábytek smontovat či rozebrat tak, aby se nepoškodil, můžete to svěřit stěhovacím firmám s patřičnými zkušenostmi. Stěhováci jsou pojištění a ručí za svou práci, zatímco amatérské demontování skříní a postelí se vám může pěkně prodražit.