Nakupování

Zveme vás na cyklistický výlet na západ od Prahy

Také se neradi jen placatíte na pláži s rekreanty, které tam doveze autobus, jako ve filmu „Účastníci zájezdu“, a máte raději dovolenou po svém, plnou sportovních aktivit? Pak možná uvítáte nosič jízdních kol na tažné zařízení Amsa, s nímž se přesunete https://365tipu.cz/2017/07/15/tip835-co-se-stane-kdyz-365tipu-wordpress-com-presunete-na-365tipu-cz/ tam, kde vám to vyhovuje, a podniknete sérii výletů po okolí. Nosič umístěný na kouli za autem se snadno instaluje a vše, včetně usazování kol, probíhá nízko nad zemí, takže si s tím poradí téměř každý. Za jízdy na náklad na nosiči dobře vidíte a můžete se tím pádem začít těšit, co vám výlet na kolech vlastně přinese. Rádi bychom vás tentokrát pozvali na západ od Prahy, do míst, kde vás překvapí malebná údolí, daleké rozhledy a krásy některých přírodních parků a památek.

hrad Křivoklát

Začít bychom mohli například u zámku v Roztokách u Prahy. Odtud se vydáme údolím Únětického potoka k Alšově vyhlídce a pokračujeme do Statenic, Tuchoměřic, Lichocevse, abychom trasu uzavřeli pod hradem Okoř. Z Okoře se lze nasměrovat překrásným Kovárským údolím k Zákolanskému potoku a dále do Zákolan a Kralup nad Vltavou. Cestou se můžete zastavit a rozhlédnout se po krajině z rotundy sv. Petra a Pavla na Budči. Z Kralup nad Vltavou se pak snadno dopravíte vlakem do Roztok, kde máte zaparkovaný váš vůz. A chcete-li výlet ještě o něco protáhnout, doporučujeme z Kralup popojet do Nelahozevse k místnímu zámku a pak do Veltrus, kde tamní zámek zdobí přilehlá dančí obora.

přehrada Klíčava

Druhým tipem na cyklovýlet je prohlídka hradu Křivoklát a následovat by mohla jízda do Zbečna. Tam překlenete most přes Berounku a pokračujete do obce Račice až kk jezu u Valentova mlýna, kde se můžete vykoupat a dopřát si v kempu malé občerstvení. Z Račic se pak vydáte ke Svatojakubské cestě – Železné a ta vás dovede do Žloukovic, odkud pokračujete podél toku Berounky do Nižboru a Stradonic k bývalému keltskému oppidu. Z Nižboru se pak pohodlně dopravíte vlakem do Křivoklátu ke svému autu.