Bydlení

Mobilní domy a jejich vývoj

Bouřlivý vývoj a rozvoj hospodářství v USA dal do pohybu miliony lidí, kteří se často stěhovali na velké vzdálenosti, i přes celé státy, za novými a lepšími pracovními příležitostmi. Tito lidé, museli někde bydlet. Nejen po cestě, ale hlavně také v místě nového působiště. Na pevné domy, neměli samozřejmě z počátku ti lidé finance, tak to řešili pomocí karavanu. Přívěsy se zvětšovaly a zvětšovaly, až se proměnili v mobilní domy dnešních rozměrů. S nimi už se nedalo často cestovat, takže pokud ti lidé opět změnili místo, svůj mobilní dům tam kde byl a přestěhovali se do jiného, v blízkosti nové práce.

Retro

Mobilní domy časem opustily zaoblené tvary. Tyto konstrukce byly poměrně složité na výrobu, tak se nahradily, dnes již klasickými, podlouhlými nudlemi, jak je známe dnes. Délka bývá od 8 metrů po 13 metrů, šířka od 3 do 4 metrů.

Popularita mobilních domů dramaticky narůstala v Evropě, především v zemích kolem Atlantického oceánu, odkud se pak rozšířila do Francie a Německa. Lidé si mobilní domy pořizovali pro rekreační účely, časem v nich začali i bydlet.

Ložnice

S rostoucími nároky na bydlení, se vyvíjely dispozice těchto mobilních domů a rovněž jejich vybavení. Jak dokonale projektanti před desítkami let pracovali, dokládá, že vnitřní dispozice mobilních domů se už prakticky nemění.

Velký obývací prostor, integrovaný s velkou, dobře vybavenou kuchyní. Pak následuje chodba, ze které vybíhají dveře do koupelny s WC a většinou ke dvěma ložnicím.

Mění se v podstatě jen kvalita vybavení a materiály konstrukce. Z domů, které nebyly zrovna zimě odolné, se mobilheimy posunuly do kategorie celoročního bydlení. Jsou vybaveny perfektní izolací, kvalitními, izolačními okny. Jsou vybaveny úsporným a přitom výkonným topením a úspornými kotly pro ohřev vody. Prohlédnout si můžete mobilheimy v Praze Top-mobilnidomy, nebo také v Hradci Králové, nebo v Brně.