Nezařazené

Obuv

Jako oblečení určené na motorku, tak i obuv spadá do kategorie motocyklů. Důležitá součást takovéto obuvi je jistě pevná podrážka, která odolá nepřízni silnice, benzínu, rozlitému oleji. Její výhoda je v tom, že pokud zastavujete a potřebuje dobrzdění ustát, nebude se klouzat tam, kde nechcete. Samozřejmostí u této obuvi je zpevněná pata, špička, kotník, ale i chránič holeně. Při výběru obuvi v kamenném obchodě je nejlepší, abyste na nákup vzali i své motorkářské kalhoty, hlavně proto, aby nohavice správně pasovaly do bot a nikde nepřekážely.
malý motorkář
Každý ví, že se bota jednou prošlápne a malinko povolí. U tohoto druhu obuvi ale každý pořádný motorkář ví, že do délky tato bota neporoste, roztáhne se akorát v nártu a do šířky. Proto nikdy nekupujte boty tak akorát, jen byste měli následně problémy s palci a patou. Jako u oblečení určeného na motorku je i obuv velice prodyšná, těsná a pevná. Pokud bychom se podívali na turistickou obuv, je sice těžší, ale nepromokavá. Na druhou stranu, městská obuv určená pro jízdu na motorku je stylová, lehká, dobře se v ní chodí i jezdí.
JEDNODUCHÉ ROZDĚLENÍ NEJČASTĚJI POUŽÍVANÝCH BOT PODLE TYPU MOTORKY
Silniční a sportovní obuv – Jsou zde zahrnuty všechny typy obuvi,proto rozdělení těchto bot je velice obšírné, od velmi tvrdých “supersportovních“ bot s chrániči a slidery (jsou to vyměnitelné chrániče na špičky, paty) až po sportovní, turistické a cestovní měkké boty. Jsou vhodnější spíše na závody nebo na silniční “supersporty“.
Sportovně, cestovně, turistické boty – Tato obuv je vhodná především pro silniční jezdění bez sliderů a s hladkou podrážkou. Mimochodem, chůze v této obuvi je velice pohodlná. Je vhodná i pro použití na cestovních endurech nebo chopperech.
motocyklový závodník
Cestovní– Tyto boty jsou především na velká cestovní endura a mají hrubou podrážku. Ve většině případů se zapínají vpředu na přezky.
Skútr, volnočasové boty – Používají se spíše sportovně turistické v nízkém provedení ke kotníkům, nebo mohou vypadat popřípadě i jako tenisky. Ale nesmíte zapomínat, že i tyto boty mají zpevněnou špičku a patu. Nejvhodnější jsou pro krátké přejezdy nebo na skútr.
Motokros, Enduro, ATV (čtyřkolky), Supermoto – Jedná se o velmi tvrdé, terénní pevné boty. Pokud Vám nedělají problém peníze, či chcete doopravdy v této kategorii jen to nejlepší, můžete zakoupit takovouto obuv i v kloubovém provedení.

VELIKOST BOT
Univerzální tabulka na nákup tohoto druhu bot neexistuje, ale na každém internetovém e-shopu takovou tabulku najdete. Nevýhodou je, že každý výrobce má jinou šířku i délku obuvi, může se ale i stát, že u jednoho a toho samého výrobce se mohou modely lišit, třeba i o jednu nebo dvě velikosti.
DOPORUČUJI PŘI OBJEDNÁVÁNÍ PŘES INTERNET PŘIPOJIT POZNÁMKU S DÉLKOU VAŠEHO CHODIDLA!!! Nebudete muset potom zdlouhavě a hlavně zbytečně vracet zakoupenou obuv.

Přeji hodně štěstí při výběru a spoustu najetých kilometrů.