Dovolená

Osvěžující limonáda s nádechem zázvoru

Máte rádi osvěžující domácí limonády, které jsou osvěžující hlavně v letních horkých dnech? Pokud rádi testujete neobvyklé chutě, tak pro jednou zapomeňte na klasiku v podobě malin, jahod a podobně, ale vsaďte právě na zázvor. Domácí zázvorová limonáda je výborným zdrojem vitamínů a minerálních látek, působí pozitivně na lidský organismus a pomáhá mu správně fungovat. Limonáda je navíc velmi chutná, osvěžující, a překvapí vás tím, jak jednoduše se připravuje. Stačí, abyste si zakoupili sirup, a zalili jen potřebným množstvím vody. Co se týče složením sirupu, jedná se o přírodní záležitost, vyrobenou čistě z českých surovin, bez dochucovadel, které by tomu dodávaly umělou chemickou chuť, nebo tedy spíše pachuť. Takto se můžete těšit na poctivou pochoutku, kterou si zamiluje celá vaše rodina.zázvor

Významné účinky na lidské zdraví

Zázvor, latinsky Zingiber officinalis, je velmi významnou rostlinou, která má v péči o lidské zdraví nezaměnitelné místo. Má totiž hromadu pozitivních účinků, kterých byste měli využít i vy. Jaké to jsou?

– Obsahuje řadu vitamínů, A, B1, B2, E a C
– Obsahuje minerální látky – fosfor, draslík, hořčík, sodík a další
– Pozitivně působí na trávicí trakt
– Podporuje funkci cévní soustavy
– Bojuje proti migréně a nevolnostem
– Potlačuje pálení žáhyzázvorová limonáda

Chutné letní osvěžení

Když opomeneme ty úžasné příznivé účinky, které to na naše zdraví má, tak je také určitě potřeba zmínit právě chuť. Ta je totiž opravdu nenahraditelná, sami zajisté víte, že je mírně pálivá a ostrá, a právě díky tomu se jedná o skvělou pochoutku v horkých letních dnech, kdy si kromě příjemného osvěžení chcete užívat i typickou chuť jako takovou. Mírně pálivá chuť je způsobená gingerolem, který vám svým chemickým složením může mírně připomínat alkaloid kapsaicin, obsažený v chilli papričkách.