Byznys

Seznamte vaše přátele ze zahraničí i s jinými, než pražskými památkami

Když se turisté ze zahraničí objeví na pražském ruzyňském letišti, jedna z prvních věcí, která je bude zajímat, bývá seznam pražských památek, které mohou navštívit. Jakmile se ubytují, občerství a osprchují, vyráží do terénu na ona notoricky známá místa, jako je Pražský hrad, vrch Petřín s rozhlednou, Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a někdy i vysílač na Žižkově či Vyšehrad.

město Tábor

Což takhle vašim přátelům nabídnout alternativu a pražské památky ponechat až na závěr jejich pobytu? Můžete jim nabídnout několik výletů a využít k tomu přímo služby z pražského letiště – pronájmu osobních aut z autopůjčovny letiště Praha. Vůz budete mít přistavený k letištní hale nebo na jiné místo, které si určíte, a můžete využít výhodné polohy letištního areálu, který zaujímá prostor náhorní plošiny nad Pražskou kotlinou. Nebude nutné projíždět Prahou a účastnit se hustého provozu, tomu se snadno vyhnete, pokud využijete objezdový dálniční okruh a zamíříte tam, kam byste rádi. A kam se vydat?

kašna v Táboře

Tábor – město, opředené husitstvím, vyvolává v mnohých z nás zvláštní pocity. Psaly se tu významnou měrou dějiny patnáctého století, ale co by vás mohlo mimo jiné zaujmout, je i neobyčejná geografická poloha samotného města, vysoko nad řekou Lužnicí, s dalekými výhledy, které si tu můžete dopřát z kostelní věže anebo z věže Kotnov. Jízdu do Tábora můžete také spojit s výletem do Bechyně, je tu velmi malebné prostředí a most Duha, který se řadí k nejzajímavějším technickým památkám ve střední Evropě.

Hrad Křivoklát – nedaleko ruzyňského letiště se nachází středověký kamenný hrad s válcovou věží, jehož dominanta se objevuje velmi často v turistických průvodcích. Kromě samotného hradu by vás mohlo zaujmout i jeho okolí, je tu krásná (Masarykova) vyhlídka na řeku z obce Sýkořice, přehrada Klíčava a hostinec U Rozvědčíka poblíž obce Nezabudice, který je spojován s tvorbou spisovatele Oty Pavla.