Nezařazené

Stanování v pohodlí a bez obav


Kvalitní stan
Pokud vyrážíte na rodinnou dovolenou s dětmi, určitě si pořiďte větší stan, který Vám zajistí více pohodlí. Tyto stany jsou doplněny předsíňkou, kde si můžete postavit třeba provizorní jídelnu. Pokud jste dvojice a vyrážíte spíše na turistiku nebo cyklovýlet, zvolte raději menší stan. Projděte si několik obchodů a nechte si stan důkladně ukázat. Nezapomeňte hlavně na to, že v Čechách je počasí proměnlivé, a tak voděodolná úprava povrchu stanu je důležitou součástí.
kemp v horách.jpg
Spacáky a matrace
Sehnat spacák v dnešní době není nic těžkého, hlavní je, aby byl příjemný na omak a hřejivý. Většina lidí si přibalí jen karimatku, ale ta Vám pohodlné spaní moc nezajistí. Pokud se nechcete celou noc převalovat na tvrdé zemi, pořiďte si nafukovací matraci. Je celkem skladná a nafouklá pomocí pumpičky za pár minut. Za ten kvalitní spánek to určitě stojí!
Látkové kapsáře
Pokud nemůže vystát chaos ve věcech, který se ve stanu většinou vyskytuje, je toto řešení přesně pro Vás. Látkové skříně jsou vlastně poličky, které můžete zavěsit kamkoliv např. do předsíně. Můžete do nich vložit cokoliv – oblečení, kosmetiku nebo hračky pro děti. Nemusíte trávit půl hodiny tím, než najdete to, co hledáte. Uvidíte, že budete nadšeni.
táborák v kempu.jpg
Plynový vařič
Nechcete se spoléhat jen na restaurace? V tom případě si nezapomeňte přibalit i plynový vařič, na kterém si hravě připravíte třeba ranní kávu. Dávejte však pozor, aby se Vám vařič na nerovném povrchu nepřevrhl. Raději ho používejte před stanem a po celou dobu ho mějte na očích.
Posezení
Není nic příjemnějšího než si po celém dni sednout před stan a užívat si krásy přírody. Kvalitní campingové židle nebo přímo křesla jsou obzvlášť pohodlná. Prodávají se i v menších velikostech, které jsou ideální pro děti. Také campingový skládací stůl pro Vás bude po celou dobu dovolený nepostradatelný.
Svítilny
Určitě nezapomeňte pořídit svítilnu, která Vám pomůže osvětlit celý stan. Ideální je závěsná lampa, kterou můžete pověsit kamkoliv. Pokud se v noci přižene bouřka a Vy budete muset jít zajistit stan ven, bude se Vám určitě hodit i čelovka. V neposlední řadě nezapomeňte na klasickou baterku, která Vám pomůže se zorientovat v noci v nepřehledném terénu.