Byznys

Stěhování nábytku bývá nejobtížnější fází celé operace

Stěhování můžeme pomyslně rozdělit do dvou základních typů. Ten první je pouhé balení věcí do krabic a přemístění drobností, kdy se stěhuje např. nájemník do pronajatého bytu s plným vybavením, tedy např. se spotřebiči, podlahovou krytinou, svítidly a nábytkem. Tehdy to může zvládnout sám i bez pomoci dalších osob a vystačí na to s osobním autem, případně s přívěsem za tažné zařízení nebo pronajatou dodávkou.

moderní byt

Druhým typem jsou komplexní akce, kdy jsou ve hře kromě nábytku a spotřebičů i koberce a některé další velké předměty, jako je velkoplošná TV, akvárium, velké pokojové rostliny, velké a těžké lustry, kuchyňské linky či vestavěné skříně montované na míru.

Stěhování nábytku v Praze Stehovani-mamut.cz obnáší několik složitých procedur, které vyžadují fyzickou zdatnost, šikovnost, psychickou odolnost, zkušenosti a potřebné vybavení a pracovní postupy.

nábytek v kuchyni

Vcelku nebo rozmontovat – starožitné kousky se budou pravděpodobně stěhovat vcelku, tehdy lidé nepočítali s tím, že bude nábytek rozebíratelný. Moderní výrobky to umožňují a výrobci s tím počítají, usnadňuje to i manipulaci s jednotlivými díly a jejich skladování při výrobě. Demontáž a zpětná montáž nábytku však nebývá u některých typů jednoduchá, velké potíže mohou vzniknout např. u vestavěných velkých skříní, velkých nábytkových montovaných sestav, kuchyňských vestaveb na míru atp. Velký nábytkový komplex pak vyžaduje značné nasazení a úsilí a zde se vyplatí oslovit stěhovací firmu, která nabízí kromě přestěhování i šetrné rozebrání každého kousku nábytku. K těmto úkonům se váže i pojištění a každé poškození výrobků je kryto pojistným plněním.

Hmotnost masivního dřeva – některé díly nebo nábytek vcelku mohou být natolik těžké, že to bude nad vaše síly. Obtížné situace mohou nastat i u objemu velkých skříní, představte si situaci, že stěhujete ve dvou lidech obrovskou starožitnou knihovnu, která váží přes dva metráky, a neotočíte se s ní na schodišti. Někdy je nutné použít kladky, zvedáky, pojízdné pásy atd.