Nezařazené

Co je to ta menopauza?

Menopauza rozhodně není čas, kdy ženám končí aktivní život. Naopak, i po přechodu je život zábavný a veselý. V těle ženy v přechodu sice proběhnou hormonální změny, to ale neznamená, že by na jejich místo měly hned nastoupit mladší a krásnější! Co to tedy menopauza je a jak se s ní nejlépe vypořádat?

starší žena

1. Co to je menopauza?
Tělo je složitý prvek, který jen záhadou funguje tak jak má. Ovšem po čase tělo začíná být unavené, a tak dochází k útlumu funkce vaječníků, čímž se celkově sníží tvorba hormonů estrogenu a progestronu. To má za následek zastavení menstruačního cyklu a následně nastává ztráta plodnosti ženy. Tento proces je přirozený stav v životě každé ženy, a nejde nijak a ničím ovlivnit. Menopauza nastupuje většinou mezi 45. a 55. rokem věku ženy.

osobnost

2. Potíže spojené s menopauzou
S nástupem menopauzy většinou bývá spojena celá řada obtíží. Nejen že žena zpočátku menstruuje nepravidelně v důsledku změn hormonálních hladin do té doby, než se práce vaječníků zastaví úplně, navíc ji mohou trápit návaly, pocení, nespavost, unavenost, bušení srdce, nervozita, podrážděnost nebo bezdůvodně špatné nálady.

3. Jak s potížemi vzniklými nástupem menopauzy bojovat?
Menopauza sice není nemoc, je to jen fyziologický děj, při kterém dochází k hormonálním změnám, přesto by ji žádná žena neměla podceňovat. V tomto období dochází k zásadním změnám, a to jak psychickým, tak fyzickým. Je to náročná etapa života, kterou však lze do jisté míry eliminovat. Základem je pravidelná návštěva gynekologa, který by měl průběh menopauzy sledovat. V této době může docházet k různým závažným onemocněním. Důležité je také, aby ženy dbaly o zdravý životní styl, to znamená udržovat své tělo v dobré fyzické kondici, a stravovat se pravidelně a vyváženě. Navíc je dobré užívat doplňky stravy .

babička

4. Menopauzou život nekončí
S menopauzou většinou přichází i uvědomění si, že mládí je nenávratně pryč, což může pro ženu být velice choulostivá a bolestivá záležitost. Je ovšem potřeba si uvědomit, že i žena po padesátce je atraktivní, krásná a půvabná.