Bydlení

Jak se projeví nedostatek spánku na kvalitě pleti

Jak dobře spíme, tak dobře vypadáme.

Lidská kůže je na obličeji nejtenčí a v průběhu spánku dochází především k prioritní regeneraci vnitřních orgánů, teprve pak se regeneruje kůže. Tento řád nelze oklamat a tak různé noční adrenalinové akce, nepravidelný spánkový rytmus, předčasné probouzení a stres způsobují známé kruhy pod očima, zvýšenou tvorbu vrásek, otoky a ochablé partie, zkrátka nevypadáme dobře.
spící holčička

Jedním z příznaků stárnutí, a to si lidé často neuvědomují, je právě nedostatek spánku. Špatný stav kůže je rozpoznatelný ihned a je jakýmsi prvotním podnětem k zamyšlení, že něco děláme špatně. Pakliže varování ignorujeme, přichází další potíže a těmi mohou být vyšší hladina homocysteinu v krvi, nadbytek cholesterolu, počínající problémy se slinivkou v souvislosti s regulací inzulínu (diabetes), deficit magnézia v organismu a neurologické obtíže, cévní příhody, atd.
spánek v bílé peřině

Spánek je důležitý pro regeneraci pokožky a vlasů

Dostatečný a kvalitní spánek napomáhá také růstu a regeneraci vlasové tkáně. Vypadávání a šedivění vlasů souvisí s nedostatečnou výživou, s přepracovaností, se stresem, a pochopitelně i se spánkovým deficitem. Jedno od druhého nelze oddělit, vše do sebe dokonale zapadá a jak se budete cítit uvnitř, tak budete působit i na své okolí. Být přitažlivou ženou a přitažlivým mužem není až tak složité, stačí jen najít si pro sebe chvíli času, zklidnit se, meditovat a naslouchat svému vnitřnímu hlasu a svému tělu. Nedostatek spánku vaše tělo rozpozná okamžitě a měli byste se těmi signály také řídit.
kojenec při spánku

Jak si pomoci i bez lékaře

Vhodné je ulehat ke spánku vždy v pravidelnou dobu, nejlépe do 22 hodin, před usnutím nesledovat televizi a hlavně se vyhnout stresujícím událostem. Vyčistit si hlavu a vypnout. Ideální je krátká večerní projížďka na kole nebo procházka, milý rozhovor s přáteli, lehčí večeře, žádný stres, žádný kofein (ani černý a zelený čaj), žádné světlo v ložnici. Výborným pomocníkem je aromaterapie a máte-li štěstí na kvalitního partnera po svém boku, taková jemná masáž, zejména partií šíje, vlasaté části hlavy a chodidel, dělá doslova zázraky.