Byznys

Konec zbytečným otázkám

Asi mezi největší strašáky dneška patří alzheimer neboli demence. Tato nemoc je pro nás většinou spojená s více obavami než rakovina, protože postupně zapomene, kdo jsme. Přesto vědci uvádí, že lidé, kteří touto chorobou trpí, sice ztrácí mozkové buňky díky jejich rozpadu, zato daleko ve větší míře rozvíjí svoji kreativitu.

demence

Možná se začnete věnovat činnosti, kterou jste nikdy předtím nedělali. Můžete začít zpívat, malovat nebo psát básně. Jakoby se jedna část mozku snažila zachránit zbytky vaší osobnosti, která probudí vaši inspiraci a smysly. Na tento velmi zajímavý paradox přišli australští věci na základě svých dlouholetých výzkumů. Přímo uvádí, že sice řečové schopnosti rychle upadají, ale muzikálnost se rozvine až do takové úrovně, že se můžete stát slavnými.

Pozorování na několika subjektech
Právě v Austrálii se rozhodli pro studii na 185 osobách, na kterých sledovali průběh alzheimera. Právě u některých z nich zaregistrovali nárůst kreativních schopností.
Těžko můžeme hledat vysvětlení, proč tomu tak je. Mozek je velmi originální a složitý orgán, který se dosud nepodařilo zcela prozkoumat tak, jako jiné části lidského těla. Jednou z možností je to , že nemoc nás zasahuje progresivním způsobem. V počátcích se atrofie spíše lokalizuje a do dalších center se rozšiřuje až postupně. Zajímavé je, že oblasti, které zůstaly ušetřeny, se tak mohou stát aktivními. Náš mozek se tedy snaží mluvit k ostatním jiným způsobem, tedy pomocí našich nově nabitých kreativních schopností. Duše tak zpívá a vyjadřuje své myšlenky a pocity.

nemoc

Braňte se hned na počátku
Největší roli hraje genetika, ale také nezdravý životní styl, který je pro naši dobu tak typický. Proto bychom měli dbát včas na prevenci. Dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu, strava bohatá na vitamín D, vitamíny a minerály by měla být samozřejmostí.
V případě, že se obáváte, že u vás začíná onemocnění propukat, navštivte co nejdříve odborníka, který vám pomůže zabránit rychlému rozvoji nemoci. Dnes už existuje řada prostředků, které potlačují projevy na delší dobu.