Byznys

Studenti mohou nabízet velmi žádané služby

Studujete vysokou školu a rádi byste si vydělali nějaké peníze bokem, protože být finančně závislý na rodičích je v určitém věku dost ponižující? A navíc ne každý rodič je solventní.

Studenti mají k dispozici celou řadu brigád pro studenty. Ovšem mnoho studentů stojí o maximální flexibilitu. Možnost rozhodovat sám za sebe a svém čase je pro mnoho lidí (nejen studentů) dost zásadní.

Pokud mezi tento typ studentů patříte, máte možnost hledat si práci sami. Jednou z možností, jak si solidně přivydělat a přitom si udržet relativní časovou flexibilitu je nabízet určité služby. Vy jako studenti si přitom můžete dovolit inkasovat nižší ceny, protože peníze máte na přilepšenou ke studium. Základní potřeby jako ubytování a stravu Vám stále zajišťují rodiče.

Nejžádanější trojice služeb

Mezi nejčastější služby nabízené studenty patří:
1. IT služby a servis – mladí studenti především tedy mužského pohlaví jsou obvykle velmi šikovní co se týče výpočetní techniky. Rozhodně není důvod marnit čas u počítače a hrát do rána „onlajnovky“, když je možné si přivydělat například programováním, správcováním e-shopu, administrátorskou prací v redakčních systémech a celou řadou dalších činností, které můžete vykonávat z pohodlí domova.

2. Hlídání dětí – všichni rodiče mají právo na to si čas od času dopřát čas jen pro sebe. Zajít si na večeři, do divadla, do kina. Ne každý si ovšem může dovolit zaplatit si služby profesionální agentury. Proto jsou mladé studentky coby občasné chůvy velmi žádoucí. Jsou podstatně levnější a děti je obvykle mají velmi rády.

3. Doučování – jako studenti máte ještě celou řadu vědomostí v hlavě. Na rozdíl od mnohých rodičů, kteří by tak velmi rádi pomohli svým méně nadaným dětem. Každý zodpovědný rodič samozřejmě není lhostejný ke zhoršujícímu se prospěchu a pokud to nezvládnou sami rodiče, jsou pak ochotni zaplatit za doučování dětí. Největší zájem o doučování pak je samozřejmě v období před uzavírající se klasifikací a především například před přijímacími zkouškami na střední či vysoké školy.