Bydlení

LED žárovky se vyplatí

Klasické žárovky nás provázely životem po velice dlouhou řadu let. Ale všechno jednou končí a tak už jim bylo přisouzeno spočinout na pomyslném smetišti dějin. Sice se stále ještě místy prodávají, už však v takových případech nenesou oficiálně označení jako svítidla, ale spíše jako zdroj tepla. Což bylo také příčinou jejich zákazu – malý podíl elektřiny spotřebované na svícení a naopak velké energetické ztráty v podobě zbytečného tepla.LED lampa
Ovšem zatímco na klasické žárovky civilizovaná část lidstva zanevřela, na jejich moderní družky, tedy LED žárovky, nikoliv.
Dnes prodávané LED žárovky https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/ totiž postrádají zmíněné nevýhody žárovek klasických a díky své moderní technologii nalézají plným právem své uplatnění právě tam, kde původní žárovky musely vyklidit pole.
Tyto jsou totiž nenáročné, co se spotřeby týká, vystačí si někdy třeba i s pouhou desetinou toho, co by spotřebovávaly jejich předchůdkyně. A navíc i podstatně déle vydrží, v některých případech třeba i patnáct let alias patnáct tisíc hodin provozu, což je činí zajímavými i navzdory tomu, že jsou přece jenom dražší než bývalá klasika.LED žárovka
LEDky jsou zkrátka svým uživatelům sympatické výraznou úsporou energie, jež se promítá i do ceny, již tito musí platit za elektřinu. Každý si může svítit, jak je mu jenom libo, a to aniž by se finančně zruinoval. To však pochopitelně pouze v případě, kdy zvolí kvalitní produkt od renomovaného výrobce. Protože jak už tomu tak bývá, najdou se i mezi dodavateli moderních technologií i černé ovce, jejich výrobky neodpovídají ani zdaleka tomu, co je od nich očekáváno.
A proto se vřele doporučuje sázet na výrobce jako Osram, Megaman nebo Philips, kteří jsou sázkou na jistotu. A pokud si člověk vybere z jejich produkce to, co má správný světelný tok a index podání barev, co má správnou teplotu světla i správný typ závitů a patic, nebude nikdy litovat.